Stiri si reportagii

Tu alegi echipa de legendă a fotbalului românesc! Pregătește-te!

“Cupa de legendă” este un joc care-și propune să readucă în atenție echipele de vis ale fotbalului românesc. Cele care au marcat prin rezultate și emoție evenimentele importante ale sportului rege în România, cele ai căror jucători au reprezentat generații ce au mîngîiat sufletele suporterilor, devenind adevărați idoli pentru aceștia.

Pe cupadelegenda.ro te intilnesti cu jucatori de legenda in meciuri incendiare

Pe cupadelegenda.ro te intilnesti cu jucatori de legenda in meciuri incendiare

Cum se joacă în Cupa de legendă!

Specialiștii GSP, Ovidiu Ioanițoaia, Andrei Vochin, Cristian Geambașu, Alin Buzărin și Cătălin Tolontan, au ales cele 16 echipe celebre ale fotbalului românesc, care se vor duela în Cupa de legendă:

Ripensia Timișoara 1933

Venus Bucureşti 1940

Rapid Bucureşti 1940

CCA Bucureşti 1952

Petrolul Ploieşti 1963

"U" Ştiinţa Cluj 1965

UT Arad 1970

Dinamo Bucureşti 1971

Rapid Bucureşti 1972

FC Argeş 1979

Poli Timişoara 1980

Dinamo Bucureşti 1984

Universitatea Craiova 1983

Steaua Bucureşti 1986

Steaua Bucureşti 1989

Dinamo Bucureşti 1990

S-au stabilit 4 grupe a cîte 4 echipe, care vor juca stil campionat, fiecare cu fiecare. Astfel, în perioada 20 - 25 noiembrie se vor disputa meciurile, cîte 4 pe zi (1 din fiecare grupă):


Cum se stabilesc scorurile:
- cititorii  votează în cursul zilei cînd sînt programate meciurile (între orele 00:00 și 18:00) echipa lor favorită, avînd dreptul la un singur vot pe IP;
- scorul se stabilește în funcție de numărul de voturi primit de o echipă.


După stabilirea rezultatelor, ziariștii GSP vor alcătui cronici imaginare pentru fiecare meci, alături de care se vor posta caseta jocului, povestea unui jucător de legendă, dar și știri inedite, dar reale, despre echipele în cauză, știri cu informații din anii de glorie ai respectivei formații.

Faza eliminatorie:

- din grupe se califică primele 2 echipe, astfel că în primul tur eliminatoriu vor fi 8 formații. Din această faza a competiției se va juca pe același sistem de vot pînă se va decide campioana Cupei de legendă, care reprezintă astfel cea mai iubită echipă a fotbalului românesc.

Cît durează competiția:

19 noiembrie: - stabilirea grupelor

20 noiembrie: - 4 meciuri, cîte unul din fiecare grupă (se votează între orele 00:00 - 18:00)

21 noiembrie: - 4 meciuri, cîte unul din fiecare grupă (se votează între orele 00:00 - 18:00)

22 noiembrie: - 4 meciuri, cîte unul din fiecare grupă (se votează între orele 00:00 - 18:00)

23 noiembrie: - 4 meciuri, cîte unul din fiecare grupă (se votează între orele 00:00 - 18:00)

24 noiembrie: - 4 meciuri, cîte unul din fiecare grupă (se votează între orele 00:00 - 18:00)

25 noiembrie: - 4 meciuri, cîte unul din fiecare grupă (se votează între orele 00:00 - 18:00)

Se realizează clasamentul grupelor. Se acordă 3 puncte la victorie si 1 punct la rezultat de egalitatea. Dacă două echipe se află la egalitate de puncte, primul criteriu de departajare este rezultatul direct, al doilea criteriu este golaverajul mai bun, al treilea este numărul mai mare de goluri marcate, al patrulea este tragere la sorți.

27 noiembrie: - 4 meciuri eliminatorii. Dacă la final (ora 18:00 a zilei respective) este egal, atunci se continuă votarea pînă cînd marchează o echipă.

30 noiembrie: - 2 meciuri eliminatorii. Dacă la final (ora 18:00 a zilei respective) este egal, atunci se continuă votarea pînă cînd marchează o echipă.

2 decembrie; - finala mare și finala mică. Dacă la final (ora 18:00 a zilei respective) este egal, atunci se continuă votarea pîna cînd marchează o echipă.

Astfel, pe 2 decembrie vom cunoaște împreună, prin votul suporterilor fotbalului de legendă, care a fost cea mai bună echipă din istorie!

tribuna libera

La 26.11.2009 23:38:23, Muncitorul a spus:

nu va suparati baieti dar UTA din anii 70 a facut europa sa vorbeasca cu adevarat despre fotbalul romanesc la nivel de cluburi cand a eliminat campioana en-titre europeana Feyenoord Rotterdam.Feyenoord la vremea aia era ca si Barcelona din zilele noastre,nu avea adversar,era o echipa legendara.A fost prima performanta cu adevarat importanta a Romaniei la nivel de cluburi.Eu sant dinamovist de cand aveam 4 ani dar echipa aia o cunosc foarte bine.Iar cel care spunea ca uta era cea mai iubita echipa de catre pcr in anii 70 nu are nici o treaba cu fotbalul.In echipa nationala din perioada aia 8 dintre titulari erau jucatorii Uta-ei.UTA nu a fost niciodata iubita de catre pcr,ca de altfel si restul echipelor di vestul tarii.Palmaresul pe care il are nu se datoreaza in nici un caz pcr-ului.

La 26.11.2009 22:01:23, leutuvalcean a spus:

CRAIOVA

La 26.11.2009 12:45:39, Pt ala Din Arad a spus:

Cn a zis ca noi oltenii sau fanii din toata tzara a Craiovei ne luam de alte echipe legendare dc nu noi pur si simplu ne aratam simpatia fatza de echipa iubita sau vorbeste invidia din tn

La 26.11.2009 11:43:31, rankk a spus:

fc arges = echipa de vis

La 26.11.2009 09:55:40, dinARAD a spus:

Iar daca vorbiti de echipe iubite, trebuie sa fi vazut ce inseamna iubire cind este/era vorba de Rapid. Intradevar ei erau peste tot acasa cum spune si al lor imn. Au mai spus-o si altii. Stadioane arhipline pina si in divizia B. Fanii rapidisti sunt cei mai cunoscuti pentru fanatismul si fidelitatea fata de echipa lor. Restul sunt mici copii. De ce nu urmati sfatul altor useri dinaintea mea si nu intrebati pe cei mai batrini care au trait acele vremuri sau de ce nu va duceti la biblioteca sa citi articole din ziarele vremii sau de ce nu cititi cartile scrise despre acest fenomen? Doar intrati aici si faceti valuri si "decretati" voi: "Craiova cea mai bla,bla,bla" , si "ceilalti nu se compara cu noi". Vedeti-va de treaba bai baieti, ca au fost si sunt echipe mai iubite ca si voi si au fost si sunt echipe si cu performante mai mari ca si voi. Asta nu inseamna ca nu am un deosebit respect pentru performantele Craiovei Maxima. A fost o echipa deosebita . o echipa care va ramine PRINTRE ALTELE in amintirea suporterilor. Dar... ce naiba, nu mai exagerati si invatati sa-i respectati si pe ceilalti, mai ales ca inaintea voastra au fost altii care au deschis drumuri, care au facut cinste Rominiei, care au generat pasiuni de nedescris.

La 26.11.2009 09:44:44, dinARAD a spus:

Dragi olteni, chiar va inselati. Lupu Galben spunea ca , CLUBUL (nu echipa) Rapid este cel mai legendar club, lucru cu care trebuie sa fim deacord daca avem o urma de bunsimt si fair play, indiferent cu cine tinem si asta pentru simplul fapt ca Rapidul are cea mai indelungata istorie si traditie si multe performantze, chiar daca nu ca Steaua si Dinamo (si cu totii stim de ce). Spunea cineva ca Craiova a fost prima in Europa. Gresit. Aradul si Timisoara , sau Rapidul care a ajuns in finala Cupei Europei Centrale au fost cu mult inainte Craiovei in Europa. Olteanul care vorbea de "probleme rasiale": fratioare, du-te si te culca, esti depasit si total eronat si fals. Iar echipele alea din Banat sau Transilvania nu erau "unguresti". Erau rominesti care avea si unguri sau germani sau alte nationalitati in ele pentru ca in perioada interbelica Rominia era foarte cosmopolita . daca la Craiova ar juca 4 sau 5 brazilieni voi ati fi echipa Braziliana? Nu. Tot Craiova made in Oltenia ati fi. Plus ca, acei unguri sau nemti erau nascuti in Rominia deci erau cetateni Romini.

La 26.11.2009 09:13:36, rattlesnake a spus:

cele mai iubite echipe erau fc arges si craiova

La 26.11.2009 08:30:27, Romulus a spus:

O initiativa extraordinara, ,, se joaca`` de parca acom s-ar intra in teren ! Nu ma asteptam sa aiba un asemenea impact. Se pot trage multe concluzii din aceasta competitie, se pot rasturna ierarhii mai putin corecte stabilite la acel timp prin diverse practici dolosive, sunt scosi de sub praful timpului oameni care au fost la vremea lor modele, zei. Poate ca nu ar fi tarziu ca, echipe precum Venus si Ripensia sa renasca din propria cenusa, dar poate ca este un motiv in plus de reflectie pentru oamenii care au preluat niste cluburi cu istorie - marca inregistrata si n-au stiut ce au in mana; aici atentie mare celor ce sifoneaza prin grosolania si nepriceperea lor blazoane ( Steaua, Dinamo, Rapid, U. Cluj, F.C. Arges, U. Craiova,UTA, Petrolul si chiar Poli Timisoara)ori pateaza imagini de legenda ( Dobrin, Dumitrache, Baratki, Paltinisan si toti ceilalti pa care ii reintalnim acum pe gazonul de legenda). Felicitari echipei celor ce ne-au redat aceste franturi de fotbal adevarat ! Astept finala cupei de anul acesta si ... editiile urmatoare.

La 26.11.2009 00:10:01, stiinta till death a spus:

Sa va spun de ce, pur si simplu, Universitatea e cea mai iubita. Pentru ca prin performanta si frumusetea jocului ei, a reusit sa indragosteasca pe toata lumea dar, pe langa astea, a contribuit enorm si prezenta unor mari artisti precum marele interpret trubadur Tudor Gheorghe, poetul Adrian Paunescu (judecat ca si artist poet, nu neaparat ca om), prea iubitul actor Bubi Bozdogescu ce ne incanta din cabina stadionului cu povestile lui despre zaibarul nostru impotriva Bordeaux-ului francez si alti mari artisti care, cu farmecul creatiilor lor au creat o atmosfera de magie, au incununat frumusetea jocului echipei cu nuanta sentimentului de plutire ca intr-un zbor lin, frumos asa cum muzica frumoasa ne amplifica sentimentele cand suntem indragostiti de fata pe care o pretuim... Prin toate astea a ajuns STIINTA in inimile noastre facand sa dainuie sentimentul si azi de la Calafat pana la Galati si din Maramures la Constanta continuand chiar la Bucuresti si de acolo pana la Timisoara. Cate echipe se pot bucura de simpatizanti in toata tara precum STIINTA, aproape niciuna....offf, ce vremuri, totusi...

La 25.11.2009 22:16:13, Teo din craiova:-P a spus:

imi aduc aminte ca prima mea aventura pe stadion se striga incontinu de la tribuna a II-a si yo nu intelegeam nimic da totusi in acea zi puterea mistica a"leilor din banie"ma cuprins si nu ma mai pot dezlipi de UNIV.CRAIOVA

La 25.11.2009 21:19:50, ARTURYCA a spus:

Este frumoasa competitaia organizata dar nu prea isi are rostul!!Cea mai frumoasa echipa din istoria fotbalului romanesc va ramane indiscutabil-CRAIOVA MAXIMA!!!

La 25.11.2009 19:18:53, dany a spus:

ce tot o dati cu craiova.craiova maxima a avut intradevar o echipa frumoasa,dar si cu ajutorul lui ceausescu pcr,ati luat campionatul.echipe adevarate eu fost UTA ,petrolul, fc arges rapid si fc bacau.echipele poporului si nu dictatorului.

La 25.11.2009 19:18:09, fotbal modern a spus:

aceasta competitie trebuia facuta in 2 stagii: adica fotbalul modern din anii 80 in sus si fotbalul dinainte. arges 79 poate juca cu steaua 86 .dar ripensia....

La 25.11.2009 19:08:09, GICU DE LA URZICENI a spus:

CE CAUTA POLI 80???UNIREA URZICENI ESTE MULT PESTE.. IN ANII 80 ECHPE MARI ERAU: ARGES,CRAIOVA,STEAUA DINAMO..... HAI UNIREA SI COMPETITIA O SA O CASIGE CRAIOVA MAXIMA

La 25.11.2009 19:05:15, stiintaalle a spus:

nu e relevanta aceasta competitie virtuala,ptr ca se voteaza cu inima.oare cati care voteaza stiu cev de ripensia,venus...????timisoara este net superioara craiovei din punct de vedere eonomic... deci e normal ca acolo sa existe mult mai multe calculatoare ca in craiova, numai ca nu pute-ti face comparatie intre poli 80 si craiova maxima...diferenta este colosala... CRAIOVA CEA MAI IUBITA FARA DUBIII, STEAUA 86 CA MAI MARE PERFORMANTA

La 25.11.2009 19:04:29, Microb a spus:

Craiova si FC Arges erau echipe de traditie!

La 25.11.2009 18:58:07, oltean_de jiu a spus:

ripensia echipa ungureasca, chinezul la fel.... uiteti-va la numele juatorilor.... si in plus.... atunci fotbalul se juca cu ghemul.. ce naiba....banatul voteaza probabil ripensia sau poli 80 insa nu e relevant. niciodata poli 80 sau ripensia nu a fost pest craiova maxima.... daca e sa ne luam dupa ststistici 3 echipe au fost intr-adevar mari: craiova maxima,steaua 86, steaua 89. hai si dinamo ca nd a jucat semifinala aia, aveau ekipa mare... craiova maxima daca nu era devorata de bucuresti ajungea mae in europa.... DECI CEA MAI IUBITA SI FRUMOASA CRAIOVA.... da si rapid intr-adevar doar ca ei au pierdut teren din cauze rasiale

La 25.11.2009 18:55:01, Old__man a spus:

FC Arges '79 a fost cea mai iubita echipa

La 25.11.2009 13:58:05, Alexandru a spus:

America de Sud, e la Craiova!!! :D Hai Craiova Maxima !

La 25.11.2009 13:22:43, eugen76 a spus:

@Lupu'Galben..Te contrazici omule ca lupul pe lup..pai craiova maxima a fost prima echipa romaneasca in fotbalul european,pana atunci nici nu contam,eram echipe gen lahti,scontorigo etc.atunci a fost piatra de temelie si curaju echipelor romanesc spre marea performanta..craiova a scris istoria fotbalului romanesc..cat despre ripensia,venus,chinezul,sa fim seriosi,erau doar 4 echipe mai mult unguresti in fotbalul romanesc si se bateau intre ele!

La 25.11.2009 12:56:47, ProdiGy a spus:

Si Progresul din anii 1960 unde este?

La 25.11.2009 11:47:12, Albu Carmelo a spus:

Steaua Bucuresti 89

La 25.11.2009 11:12:08, Dani a spus:

Echipa CFR Cluj 70 care era antrenata de doctorul Constantin Radulescu si care a dat 4 jucatori la echipa nationala de ce nu o puneti?

La 25.11.2009 10:42:26, Lupu'Galben a spus:

Are dreptate userul "groparu", cu mentiunea ca Rapidul nu Craiova a fost (si este) cea mai iubita echipa. Pina la urma, la meciurile Craiovei se umpleau tribunele in perioada lor de glorie, asta se poate intimpla la orice echipa. la Rapid insa imi aduc aminte ca tribunele erau pline la oricare meceiuri si in divizia A si in B si cind Rapidul era vicecampiona si cind era la retrogradare. Nu, nu sunt rapidist, din contra sunt petrolist deci anti Rapid dar Rapidul a avut din toate timpurile o anvergura pe plan National mult mai mare ca si Craiova. Plus de asta, Rapidul este infiintata in 1923 iar Craiova dupa Steaua si Dinamo deci foarte tirziu. Nu ppoti spune ca Craiova a fost cea mai iubita sau cea mai de legenda ca pur si simplu nu este adevarat. Ripensia, Rapidul, Venus sunt echipe mult mai de legenda decit Craiova cu mentiunea ca Rapidul este singura care mai exista si in ziua de azi. Ca si performante, Steaua '86 ar fi pe primul loc urmata de Dinamo si Rapid (avind in vedere numarul trofeelor). rezultatele de la acest concurs sunt total irelevante.

La 25.11.2009 07:40:41, eugen76 a spus:

NU STIU CAT DE REAL E JOCUL!..DACA PUI CRAIOVA MAXIMA SI POLI80 pun pariu ca va castiga poli80..de ce?..pentru ca banatul intrece cu mult numarul de calculatoare din oltenia saraca..SA FIM SERIOSI,JOCUL NE E RELEVANT!

La 25.11.2009 04:06:30, groparu a spus:

Stimati gazetari,"intrecerea" scornita de voi e o stupiditate.Dar majoritatea celor implicati sint mai tineri.Pentru ca voi amestecati datele problemei.Au fost perioade de glorie si perioade nefaste in viata fiecarei echipe.Dar nu poti amesteca echipele din perioada interbelica cu cele care au activat catre sfirsitul secolului xx.E absurd sa scoti rezultate pe baza numarului de voturi.Daca tot va sufla Basescu in gura faceti un referendum ca sa ajungeti la un rezultat stiut de toata lumea:Cel mai bun team a fost cel al Stelei care a cistigat CCE,cea mai iubita echipa a fost cea a Craiovei din perioada de glorie.Eu sint dinamovist ,m-am nascut linga "groapa" pe cind acolo nu era decit o groapa,dar in perioada de glorie a Craiovei plecam cu trenul la meciurile din CCE pe care acestia le sustineau ca sa incurajez si eu echipa craioveana.La fel si la cele ale Stelei.Incluzind si performantele lui Dinamo din perioada respectiva rezulta ca cele mai mari performante ale echipelor de club au fost cele obtinute in anii 1980-1990.Nu vad cum voi puteti modifica logica,inventind un joc in care efectiv amestecati calitatile si culorile vinurilor de soi,rezultind un carcalete.La ce va foloseste nu stiu.Mai bine ati fi facut bine sa invitati cititorii sa-si dea cu parerea asupra unei intrebari ce framinta suflarea fotbalistica:cum si ce trebuie facut pentru a scoate fotbalul romanesc din conul de umbra in care a intrat,sau ma rog ceva de genul acesta.Greu ,nu?E mai usor sa amesteci Cabernetul cu Tamiioasa Romanesca,sa mai pui si un pic de zaibar sau mai stiu eu ce soi de vin si sa te mindresti ca ai scos cel mai mare carcalete care la voi se numeste Cupa de Legenda.

La 25.11.2009 00:00:00, ratzwann a spus:

Evident ca una din echipele Stelei va castiga. Ce stiu pustii din ziua de azi de legendele trecutului... pentru ei numele conteaza. Si cum Steaua are cei mai multi suporteri, ei vor castiga. Fals. Au avut echipe mari dar hai sa incercam un concurs in care sa putem fi mai obiectivi!

La 24.11.2009 23:14:08, eucv a spus:

C R A I O V A pana la moarte si dupa ...

La 24.11.2009 22:19:48, FCRB a spus:

rapid e unica

La 24.11.2009 21:50:30, Tipic mie a spus:

Universitatea Craiova ! Cea mai iubita echipa ;)

La 24.11.2009 21:44:35, gen eu a spus:

Universitatea Craiova este si va ramane o echipa de legenda ! # Un strigat, o lacrima, un suras de fericire, dragoste si credinta, mandrie si suferinta .. o credinta, un mit, o iubire infinita pentru CRAIOVA Campioana unei mari iubiri

La 24.11.2009 19:31:45, Unu'Altu' a spus:

Stati bai linistiti ca nu Craiova Maxima este cea mai iubita echipa. Aveti noroc ca stelistii, rapidistii si dinamovistii voteaza unii impotriva altora, ca altfel nu ati fi fost inaintea niciuneia din aceste echipe. ce va tot mintiti atita!!Steaua '86-'89 sau Rapid'37-'42 sau Rapid'72-'75 sau Dinamo '90 sau Dinamo'71 va mincau de vii. Craiova maxima a fost o echipa mare, dar si echipele de care aminteam inainte au fost (cel putin) la fel de mari. Nu a inceput si nici nu sa terminat fptbalul cu voi. Fotbalul a inceput cu Chinezul Timisoara, cu cu Venus , cu Rapidul interbelic si Ripensia... a continuat cu UTA, Rapid, Petrolul, CCA, Dinamo... SI DEABIA DUPA ACEEA a continuat cu Rapid, FCArges, Craiova, Dinamo, Steaua...

La 24.11.2009 19:06:59, enescu cosmin a spus:

craiova e cea mai frumoasa echipa din toate timpurile

La 24.11.2009 18:17:55, adrian a spus:

craiova cea mai iubita echipa

La 24.11.2009 18:15:34, suporter roman a spus:

!!!CRAIOVA MAXIMA!!!!

La 24.11.2009 18:14:30, un rapidist a spus:

CLAR U.CRAIOVA SAU CRAIOVA MAXIMA...ORICINE POATE STII ASTA

La 24.11.2009 13:52:21, huliganu a spus:

FORZAA STEAUA 86

La 24.11.2009 12:19:06, Roscalinho a spus:

Hai Craiova Maxima!!

La 24.11.2009 11:47:33, ben a spus:

craiova maxima fara discutie cea mai buna echipa a tuturor timpurilor. fara partip, arbitrii, meciuri aranjate.

La 24.11.2009 10:17:34, dragomir a spus:

o cupa de legenda care desemneaza castigatorii in functie de simpatii si antipatii.nu enimic logic.fiecare care echipa a facut glorie la vremea ei pe teren nu pe un blog sau la taste.

La 24.11.2009 09:49:17, Cristi a spus:

Forta Craiova

La 23.11.2009 22:27:14, radu a spus:

ce iubita e dinamo ! 3 echipe de locul 4 ! SIMILAR, la un campionat de 18 echipe,delocul 18 !!! hihihi

La 23.11.2009 21:20:10, Basescu a spus:

Forza F.C. Arges 79

La 23.11.2009 19:33:08, klau a spus:

fortzza craiova maxima

La 23.11.2009 18:55:11, albert a spus:

mie imi place echipa dinamo si o sa tin totdeauna cu dinamo.Fortza dinamo!

La 23.11.2009 18:06:14, draghici marian a spus:

Iubesc Universitatea Craiova!

La 23.11.2009 16:35:07, speedy a spus:

in sprijinul celor spuse de mine mai devreme referitor la ranchiuna si lipsa de obiectivitate: se pare, dupa evolutia voturilor, ca dinamo 84 va fi surclasata de Petrolul 63. Este unul din meciurile care nu se pot compara obiectiv, si totusi...mi-e greu sa cred ca diferenta pe teren ar fi fost chiar atat de mare pe cat o arata voturile

La 23.11.2009 16:29:36, speedy a spus:

si apropo de ITA: da, stiu ca a fost transformata. Dar fara baronul Neuman, pasiunea si banii lui, a avut de suferit cam cat a avut si Rapidul. Si, daca nu ma insel, de cand a devenit UTA, nu a mai luat decat titlul din '70...celalalte le-a luat cu Petchovschi pe teren si se numea ITA...sau poate o fi prins si Petchovschi 1 an sau 2 de UTA? uite, nu mai stiu :)

La 23.11.2009 16:26:36, speedy a spus:

maxone> speculatii putem face la infinit. nu au mai multa valoare decat ierarhiile gen "Pele sau Maradona" :). Un lucru e sigur, si cu asta sunt si eu de acord, Rapidul este echipa cu cea mai indelungata si frumoasa traditie. Unii vor contesta probabil asta, dar nu eu :). In privinta performantelor insa, discutia poate continua la infinit. Ar abunda de "daca" si "poate"

La 23.11.2009 16:20:27, Maxone42 a spus:

Uite ca am uitat de "incheierea" mesajului de mai jos, asadar: Deci dupa cum spuneam, noi chiar a trebuit sa muncim si sa transpiram din greu pentru ce am cistigat. In TOATE TIMPURILE. Si ATUNCI si ACUM si INTRE atunci si acum.

VORBA TA:

capcha

Ultimele rezultate

Finala mica

Finala

IATA SI CLASAMENTELE

Grupa A

1.

Craiova Maxima

7 pct
2.

Ripensia '33

7 pct
3.

Steaua '89

1 pct
4.

Rapid '72

1 pct

Grupa B

1.

Poli '80

9 pct
2.

UTA '70

6 pct
3.

Rapid '40

3 pct
4.

Dinamo '90

0 pct

Grupa C

1.

Steaua '86

7 pct
2.

"U" Stiinta '65

5 pct
3.

Venus '40

4 pct
4.

Dinamo '71

0 pct

Grupa D

1.

FC Arges '79

9 pct
2.

Petrolul '63

6 pct
3.

CCA '52

3 pct
4.

Dinamo '84

0 pct